Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2015

Listopad 2015

Tara i Asterix složili zkoušku IPO2. Zkoušky se konaly v Mokré-Horákov, posuzoval je Milan Mnich a obranu figuroval Pavel Soukop. Oba měli parádní stopu, Asterix 98 b a Tara 96 b, stopa byla položená na hlíně a tu mají oba rádi, tak si spokojeně frkali. Z Rixe jsem měla na stopě velkou radost, krásně se sklidnil, precizně a hlavně s rozumem začíná vyčuchávat. Poslušnost byla trochu horší, Rixík byl přemotivovaný a nabitý, při chůzi do mě tlačil, odložení do stůj bylo na opakovaný povel a na metrovce už už čekal odměnu, že aport při skoku zpět pustil, letěl ke mně a koukal, kdy něco bude. Áčko bylo pěkné, vysílačka rychlá, s odložením na druhý povel. Největší chyba byla na dlouhodobém odložení, kdy se zvedl a přišel jako tajný agent za mnou. Dostali jsme tedy 84 b. Tarča měla nehezkou chůzi, na té musíme opravdu zamakat, se zbytkem cviků se vyrovnala hezky a byla to pro ní po nároďáku příjemná změna, dostala 88 b. Obrany byly u Rixíka razantní a opravdové, ztrácel hlavně za neposlušnost při dohlídání a bočním doprovodu, celkem 90 b. Taruška zazdila druhou a třetí maketu a měla trochu problémy při pouštěčkách, celkem 85 b. Rixík splnil na známku VD a Tarča na D. 

Listopad 2015

Asterix byl uchovněn na bonitaci v Hodoníně, kterou posuzoval Ing. Strouhal. Získal čistý bonitační kód, první třídu chovnosti a byl zařazen do výběrového chovu. 

Říjen 2015

Niky s Tarou se zúčastnily Mistrovství mládeže ČKNO v Suchdole nad Odrou v kategorii ZVV1. Skončily na krásném 3. místě s body 80,90,85Stopy posuzoval rozhodčí Košťál a poslušnost + obranu rozhodčí Tichá. Závod figuroval David Polzer. 

 

Září 2015

Asterix absolvoval Oblastní výstavu v Přerově. Nastoupil do pracovní třídy a od Ing. Strouhala obdržel známku VD. Měla jsem z chlapečka radost heart

 

Září 2015

Mistrovství stopařů MSKS podle IPO-FH se letos konalo v KK-Jihlava. Závod přijeli posuzovat rozhodčí M. Oliva a J. Venhauer. Přihlásilo se 13. závodníků z celé republiky. Oba dny mistrovství se stopy pokládaly na podrostlém strništi. První den, v sobotu, jsem byla s Alvenovo prací spokojená, čuchal s chutí a nadšením a v průběžném pořadí jsme po sobotních stopách byli na 5. místě. Těšila jsem se proto na neděli a říkala si, že budeme bojovat o 106. Počasí bylo v sobotu pěkné, podzimní a slunečné, bylo cca 24° C v odpoledních hodinách. V neděli nám ale štěstí přestalo přát. Od rána začal foukat silný vítr, který v průběhu dne ještě zesilovat, takže v kombinaci se stopami, které byly položené na nic moc štastném terénu, to byla přímo vražedná kombinace. Jeden pes za druhým nedocházel, nicméně stále jsem Alvenovi věřila. Nastupovala jsem s ním asi kolem 12:30 h jako třetí pes od konce. Z deseti psů, kteří byli před námi, dokončili stopu pouze dva, z toho jeden s limitem zkoušky. Hned na nášlapu jsem viděla, že to nebude dobré. Alven se sotva rozešel, nicméně první úsek a první dva předměty zvádl. Bohužel první lom byl pro nás konečná. V tento den došli pouhý tři psi, z toho dva s limitem zkoušky. V celkovém pořadí jsme skončili na 6. místě. 

 

Srpen 2015

Mistrovství mládeže a juniorů ČR Střítěž nad Ludinou. Pro Niky s Tarou skončilo pěkným 4. místem s body 94-80-90. Figurovali p. Sáss a p. Římek, posuzovali A - p. Tichá, B - p. Skalická, C - p. Lasík. Stopu holky zvedaly kolem 14:15 h při 33° stupních, na spálené a vyprahlé trávě, viz. foto. Tarča se stopou neměla žádný problém podala pěkný výkon, stejně tak věšina psů, asi už si na ty pekelné letní teploty zvykli wink Na obraně měla Tara pěkné zákusy, vyštěkání a razanci, škoda neprověřené třetí makety a překusů u pouštěček. Poslušnost byla více méně Tarčina standartní, umí lépe, ale nevadí. 

 

 

Červen 2015

Složila jsem s Asterixem zkoušku IPO1 a Nikolka s Tarou zkoušku ZVV2. Zkoušky posuzoval Jan Boleslav. Zkoušku jsem si Asterixem užila. Je to pes napumpovaný energií a chodit s ním na place je prostě paráda. Tara trochu zlobila na poslušnosti, tvářila se, že je na place asi poprvé v životě smiley , Niky se s tím ale vypořádala perfektně a nenechala se vůbec rohodit. Tara jí to potom vrátila na stopě a na obraně, které měla moc pěkné.

 

Květen 2015

Nikolka s Tarou zvítězili už podruhé na výběrové soutěži na MMČR v kategorii ZVV1 v ZKO Havířov. Holky jsou bojovnice. Tara měla výborný den a předvedla se moc hezky. Stopu za 99 b, poslušnost za 89 b a obranu za 93 b. Závod posuzoval rozhodčí Čákora obrany a poslušnost a Ing. Radovesnický stopy.

 

Duben 2015

S Alvenem jsem se zúčastnila Beskydského stopařského speciálu IPO-FH se zadáním titulu CACT v ZKO Frýdlant nad Ostravicí. Na závod jsem se moc těšila a celou zimu s Alvenem poctivě trénovala. Ještě týden před závodem však napadl sníh, a tak jsem byla zvědavá, zda se závod bude vůbec pořádat a jaké vlastně budou terény. Závod se pořádal a v naší kategorii nastoupilo 18 psovodů, téměř samých zvučných jmen. Velká konkurence tedy byla zajištěna a bylo se na co těšit. Počasí se umoudřilo, občas vysvitlo i sluníčko a bylo příjemné teplo. Obě stopy byly položené na trávě, ale o trávě se moc mluvit nemohlo, protože díky sněhu, který slezl jen pár dní před závodem, neměla tráva šanci vůbec poporůst. Terén byl tedy opravdu těžký, což se projevilo na bodových výsledcích. Ze všech nastoupených psovodů nakonec dokončilo závod v limitu zkoušky jen 5. Mezi nimi jsme byli my a Alven si vybojoval krásné 2. místo. Byla jsem na něj pyšná, stopy byly těžké a náročné, ale Alven se nevzdával a bojoval. Naší kategorii posuzoval slovenský rozhodčí Rudolf Danek a Karel Nedvěd.

 

Únor 2015

Nikolka s Tarou závodila na V. ročníku závodu o Zmrzou vranu v KK Brno-Rybníček  v kategorii ZVV1. Závod posuzovali rozhodčí Jan Boleslav pro poslušnost a Milan Mnich pro obrany. Holky si skončily na pěkném druhém místě a Nikolka si domů odnesla originální sošku zmrzlé vrany smiley Tento zimní závod mám moc ráda, protože nám příjemně zkrátí dlouhou zimní pauzu při čekání na novou sezónu. 

TOPlist