Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2014

 

Jaro 2014

Výcvikový víkend ve Volenici.

Příjemně strávený víkend s partou našich kamarádů a trenérkou Mirkou Marcišinovou v areálu Dog Ajax Center ve Volenici. Pracovali jsme zejména na poslušnosti, ale zbyl čas i na stopu. Celý víkend provázelo nádherné jarní počasí a pejsci pracovali s chutí a nadšením, tak co víc jsme si mohli přát. Domů jsme si odváželi pocit z dobře vykonané práce a nezapomenutelné zážitky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výběrová soutěž na MČR mládeže ZVV 1 v Havířově.

Niky s Tarou zabodovaly a na svém prvním velkém závodě zvítězily a zajistily si postup na Mistrovství mládeže ČR. Rozhodčím závodu byl Vladimír Košťál, který u Tary vyzdvihl zejména razanci na obranách a moderní trend v předvádení cviků na poslušnosti. Figurantem závodu byl Radek Kupka. Celý závod provázela příjemná sportovní atmosféra a závod byl po organizační stránce dobře zajištěný. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zkouška BH KK-Rybníček.

Rixík složil svou první zkoušku BH. Zkoušky posuzoval Milan Mnich. Rixík se snažil a šilo s ním 100 čertů. Celou zkoušku odchodil pozorně a nenechal se ničím rozhodit. Byla to pro něj velká zábava, ale čeká nás ještě velký kus práce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Léto 2014

Výcvikový tábor v Podhradí nad Dyjí.

V červenci jsme opět vyrazili na náš oblíbený výcvikový tábor do Podhradí nad Dyjí s výcvikářkou Mirkou a figurantem Roberte Fagošem. Niky s Tarou složila zkoušku FPr1, kterou posuzoval Milan Mnich. Rixík pokračoval ve své přípravě na tříoddílové zkoušky, věnovali jsm se hlavně poslušnosti a obraně. Alven pracoval na stopách a trénink jsme zaměřili s výhledem na srpnový závod IPO-FH a podzimní stopařské výběráky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Memoriál Jardy Hnízdila CACT IPO-FH ve Třech Sekerách.

V srpnu jsem se s Alvenem zúčastnila plánovaného cactového závodu ve Třech Sekerách, na který jsme se moc těšili. Závodu se zúčastnilo dalších sedmnáct psovodů, čímž byla zajištěná velká konkurence. Po prvním dni jsme byli s Alvenem s počtem 89 b na prvním místě. Stopu jsme zvedali v 12:30 h při 34° stupních jako poslední z naší skupiny, kterou posuzoval rozhodčí Ulč. Ocenil Alvenovu snahu a preciznost. Stopa byla položená na velmi nízké a vyprahlé trávě. Na Alvenovi jsem po vypracování stopy viděla velkou únavu, protože se v extrémních teplotních podmínkách vydal ze všech sil. Odpoledne jsem mu proto naordinovala koupel v rybníku a odpočinek ve stínu. Druhý den jsem měla šťastnější ruku na los a stopu jsme zvedali kolem 10:30 h. Stopa byla položená na pěkné trávě a posuzoval Karel Nedvěd. Podmínky pro vypracování druhé stopy byly o poznání příznivější, ale únava z předchozího dne udělala své. Ze stopy jsme si odnesli 78 b a celkové 4. místo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrovství republiky mládeže ZVV 1 v KVC Zlín-Mladcová.

Naše holky, Niky a Tara, opět zabodovaly a zvítězily na MMČR v ZVV 1. Stopy posuzovala Mirka Tichá, posušnost Jiří Lasík a obranu Vladimír Košťál, který byl zároveň hlavním rozhodčím. Obranu figurovali Radek Kupka a Pavel Soukop. K vidění byla celá řada pěkných výkonů a byla radost sledovat mladé kynology a jejich nadšení a zaujatost pro věc, se kterým předváděli své psy. Co mě však potěšilo nejvíce byla přátelská atmosféra mezi soutěžícími, která se nesla celým mistrovstvím, vzájemná podpora při neúspěchu a upřímná radost a gratulace po dobře odvedeném výkonu. To je to, co mě chytlo za srdce nejvíce a myslím, že řada dospělých by se od našich dětí mohla učit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podzim 2014

Výběrová soutěž na MČR stopařů 2x FH2 Staňkov.

Na dvoudenním výběrovém závodu stopařů Alven vybojoval 5. místo s body 88 po sobotní stopě a s 89 body po nedělní stopě. Na republiku jsme se bohužel neprobojovali, ale i tak jsem byla s Alvenovou prací spokojená. Oba dny čuchal s radostí a nebyl unavený. Předměty označoval spolehlivě a přesně, tempo měl vyrovnané. Ztrátové body byly zejména za Alvenovo ověřování. V postupovém žebříčku stopařů jsme skončili na 22. místě z 50-ti závodníků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výcvikový víkend v Podhradí nad Dyjí.

Počátkem listopadu jsme s naší tréninkovou partou pod vedením skvělé Mirky Marcišinové vyrazili do Podhradí. Figurovat nám přijel Jára Labík. Počasí nám navzdory vysokému datu v kalendáři přálo, a tak nic nebránilo tomu, abychom s našimi pejsky pořádně mákli. Celý víkend jsme si krásně užili a načerpali z něho energii na přežití dlouhé zimy, která nás čeká.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valíčkův memoriál ZZO Brno-Rybníček.

Sezónu 2014 jsme uzavřeli na 53. ročníku Valíčkovo memoriálu v Brně. na kterém Nikolka s Tarou zvítězily v kategorii ZZO, kterou posuzoval pan rozhodčí Robin Klepáč.

 

TOPlist