Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

 

Kynologii se věnuji od roku 2006. Tehdy jsem si pořídila svého prvního psa plemene border kolie Alvena. S Alvenem jsem skládala zkoušky podle NZŘ, MZŘ i zkušebního řádu obedience, složila jsem s ním m.j. zkoušku IPO3, ZVV2, FH2, IPO-FH a OB2. Závodila jsem s ním v řadě okresních závodů, také na MR BOC v obedience a několikrát na výběrových závodech na mistrovství republiky stopařů. Na konci roku 2015 odešel Alven do důchodu.

Nyní si připravuji psa Asterixe, plemene německý ovčák a zaměřujeme se hlavně na mezinárodní zkušební řád IPO. Naší smečku doplňuje fenka německého ovčáka Tara, které se věnuje moje dcera Nikolka a účastní se s ní hlavně závodů mládeže. Dlouhou dobu jsme naše psy trénovaly pod vedením Mirky Marcišinové a figurantů Jaroslava Labíka a Roberta Fagoše, od kterého jsme také m.j. dostaly řadu cenných rad ohledně stopování. Všem patří velký dík za to, že se nám věnovali a předali nám spoustu informací a zkušeností. 

V současné době se již snažíme hledat vlastní cestu tréninku psů a prioritou pro nás je hlavně pohoda a radost z tréninku jak nás, psovodů, tak našich psů. Snažíme se hledat pozitivní cesty v tréninku, které jsou založené na pochopení cviku, dobré komunikaci a důvěře mezi psovodem a psem. Mojí tréninkovou sparing partnerkou je moje jedinečná dcera Nikolka, na kterou se můžu v řadě věcí spolehnout, dává na mě při tréninku pozor, má bystré oko a pozná, kdy je cvik proveden správně a kdy ne, jsou to takové moje druhé oči smiley  a parťačka Martina Štulpová, chovatelská stanice RTW Savalero , se kterou sdílíme stejný názor na tréninky našich psů a trénujeme naše psy hlavně srdcem. Naším aktuálním figurantem je Pavel Soukop. Trénink našich psů směřujeme k účasti na závodech, ale mottem pro mě i nadále zůstává „zpomal a užívej si cestu za svým cílem“, protože samotný trénink přináší radost, závod, potažmo úspěch na něm, je už jen třešničkou na dortu. 


TOPlist